Onderbouw - PSO - LOB
Opdrachten PSO
Vragen voor leerlingen in de onderbouw over wat ze al over Handel en Administratie weten.
Zie: PSO Opdrachten- CSGaasterland
Persoonlijk leerverslag
Leerlingen kregen de opdracht om een PSO programma te maken en uit te voeren. Met behulp van een Handleiding hebben zij alles geregeld.
Voorbeeld van een leerling die een persoonlijk leerverslag heeft gemaakt.
Zie: PSO Persoonlijk leerverslag en bewijs – CSGaasterland
Informatieavond
Verslag van een leerling over de Informatieavond voor ouders en leerlingen van de tweede klas door leerlingen van de bovenbouw. Met PowerPoint die de leerlingen hebben vertoond.
Zie: verslag informatieavond – Marne College
Zie: Presentatie informatieavond – Marne College
Loopbaanleren en competenties onderbouw
Beschrijvingen van lessen hoe competenties in de mentorlessen (in de onderbouw) aan de orde gesteld kunnen worden: Zelfstandig werken, Leren, Samenwerken, Initiatief tonen, Planmatig en georganiseerd werken , Communiceren, Aandacht en begrip tonen, Reflecteren.
En een boekje voor leerlingen waarin zij in rubrics uitgewerkte competenties kunnen beoordelen en de bewijzen daarvoor kunnen beschrijven.
Zie: mentorlessen competenties onderbouw – Kandinsky College
Zie: Loopbaanleren en competenties onderbouw – Kandinsky College