Producten Pilotscholen vmbo Economische dienstverlening
Publicaties Leernetwerk vmbo Economische dienstverlening:
- Eerste publicatie over de pilots Leernetwerk vmbo Economie: de startfase.
- Tweede publicatie pilots Leernetwerk vmbo Economie.
- Tweede versie van het voortgangsverslag en projectplan 2010-2011
- Scenario’s voor invoering van praktijknabije LOB in de bovenbouw van het vmbo
- Krachtige loopbaangerichte leeromgeving in het (v)mbo: Hoe werkt het?
- Powerpointpresentatie Leernetwerk Economie (8 december 2009)
Onlangs is de pilot economische dienstverlening afgesloten. Door de pilotscholen zijn veel producten gemaakt, waarvan andere scholen gebruik kunnen maken.
Op deze website treft u veel voorbeelden aan van projecten en praktische opdrachten. Een belangrijk resultaat van de pilot is dat het onderwijs op de pilotscholen meer praktijk gericht c.q. contextrijk geworden is. Daarbij wordt ook veel samengewerkt met het bedrijfsleven (stages, opdrachten in en voor bedrijven) en is ‘ondernemen’ een essentieel onderwerp in het programma geworden.
Over de resultaten van het leernetwerk dat de pilotscholen gezamenlijk vormden, verschijnt een aparte publicatie. !! KLIK HIER om de digitale brochure te downloaden!! De producten van de pilotscholen zijn ondergebracht in de volgende categorieën:
Projecten en praktische opdrachten
- Algemeen
- Ondernemen
- Winkels en verkopen
- Marketing en reclame
- Organiseren evenement
- Kantoor en administratie
Loopbaanleren, tutorgroepen, Portfolio, POP en PAP
Competenties
Stages
Instructie/uitleg
Beoordelen
Koppeling met algemeen vormende vakken
- Taal
- Rekenen
- Engels/Duits
- Algemene economie
Voorbeelden van PTA’s
VM2
Onderbouw - PSO - LOB
Teams/docenten